Malá vánoční přání {2}

24. prosince 2012 v 14:00 | © Lovelysims team | Gipsík

Byl Štědrý večer. Do bílé mlhy opatrně vkročil malý, vystrašený pejsek. Tlapky pomalu a tiše kladl na bílé obláčky a nedůvěřivě čichal kolem. Náhle za sebou uslyšel tiché zavrčení. Nebylo nepřátelské, spíše zvědavé, proto se po zvuku otočil. Uviděl bílého psa, o něco většího než byl on sám. "Kdo jsi? A co tu děláš?" "Promiň, nechtěl jsem tě vystrašit. Jmenuju se Snow. A jsem tu z podobného důvodu jako ty. Přišel jsem o svůj život tam na Zemi." "Já jsem Benji." "Můžu vědět, co se ti stalo, že ses dostal sem?" Náhle se kolem setmělo a Snow spatřil uprostřed tmy obraz.

Byl také Štědrý den, ale byl již minulostí. Pod stromečkem se jeden z dárků zavrtěl a najednou se jeho obal roztrhl. Z balíčku vykoukla malá rozježená hnědá hlavička a zaštěkala. Kolem se nahrnula rodina a všichni byli šťastní. Najednou se ale obraz změnil. Ta malá psí hlavička byla najednou větší a v obličeji měla utrápený výraz. V pozadí stál muž, který na psa křičel. Vzal si pásek a začal psa tlouct. Obraz se opět změnil, tentokrát naposled. Odněkud ze tmy se vynořila skládka. A tam, mezi odpadky, ležel zakrvácený hnědý pejsek stulený do klubíčka. Věděl, že zemře, cítil to. Vzhlédl k nebi a na čumák mu spadla sněhová vločka. Zabořil čumák mezi packy a usnul. Neprobudil se.

Snowovi se zamlžily oči. "Já měl krásný život. Bydlel jsem v domku se zahradou a měl jsem rodinu, která mě milovala. Každý den jsme chodili na procházky a večer se koukali na televizi. Mohl jsem spát v posteli a měl jsem svou mističku, ve které bylo vždycky něco dobrého na zub. Ale i můj čas přišel - jednou na procházce mě srazilo auto. Mí páníčci dole velmi truchlí a vím, že mě i po mé smrti milují. Je mi tě líto…"

A najednou začalo sněžit. Bylo to jako sen, jako znamení Vánoc. Hnědý pejsek vzhlédl vzhůru a zavyl. Bílý pes ho napodobil. Oba dva si přáli, aby už žádný pejsek na světě nebyl nešťastný. Aby si lidé psi nepořizovali jako věci, které můžou vlastnit, ale jako rovnocenné živé bytosti, které jsou svobodné a mohou svou lásku dát, ale i vzít zpět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 24. prosince 2012 v 14:00 | Reagovat

To je úžasné :))

2 Dogíska Dogíska | 24. prosince 2012 v 14:12 | Reagovat

Ještě krásnější příběh něž ten č. 1.

3 LovelyRose LovelyRose | 24. prosince 2012 v 14:36 | Reagovat

Opět krásné :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama