Prosinec 2012

Ze života rodiny BigGreen / 48. díl

31. prosince 2012 v 18:00 | © Lovelysims team (Cherrygirl) |  Ze života rodiny BigGreen
A je to tu zas. Je tady leden a poprvé může být i u Simíků. Přesně tak tomu je i u rodinky BigGreen. Po Štědrém dnu, ještě nad ránem Drew vyběhla ven a skočila do měkkého sněhu. Nebyla tu sama, hned jí vítali Sponkie a Passanti. Začal se krásný nový den =)

Památeční sraz - Lorien

30. prosince 2012 v 19:33 | © Lovelysims team |  Rychlé zprávy
Milí návštěvníci,
po nějaké době se nám ozvala Lorien s jednou žádostí. Jelikož Lorien plánuje památeční sraz a prostřednictvím LovelySims chce upozornit na tuto událost lidi, které nemá na FB a jenž by se o tom jinak nedozvěděli.

Ukaž svůj talent - šance zviditelnit sebe i blog

29. prosince 2012 v 19:00 | © Lovelysims team I Cherrygirl |  Ukaž svůj talent - zviditelni sebe i blog
Ahoj,
dnes bych se s Vámi ráda podělila o to, co mě napadlo před pár dny. Poslední dobou hodně lidí píše, jestli nebudeme nabírat nového admina na LS nebo mi posílají svojí tvorbu. Pravda je, že bychom LS s Gips rády posílily. Proto mě napadlo napsat přímo článek, ve kterém Vás vyzvu k posílání Vaší tvorby. Jde o projekt Ukaž svůj talent.

Tento projekt bude probíhat pouze dva týdny, po které mi svou tvorbu budete moci poslat, po uplynutí této doby už žádné články takto nebudu zveřejňovat. Dělám to poprvé a s jistotou vím, že také naposledy. Pokud tedy máte zájem, ráda si vaše emaily přečtu.

"Dokonalost" třídění downloadů

29. prosince 2012 v 10:51 | © Lovelysims team I Cherrygirl |  Tutoriály - The Sims 3
Ahojky,
tento článek jsem chtěla napsat už dlouho, ale asi jsem neměla tu odvahu =D No popravdě jsem to spíš stále oddalovala, že to udělám později a takto to trvalo až do dnešního dne, kdy jsem si dala "nový článek" a začala "bouchat" do klávesnice. Tak jo, už by to chtělo odhalit o čem ten můj "geniální" článek bude =D

Domácí mazlíčci 2.díl

27. prosince 2012 v 14:49 | © Lovelysims team I Cherrygirl |  Fotky by Cherrygirl
Čauky,
doufám, že se Vám články, které jsme s Gips (především Gips) pro Vás připravily, líbily. Všechny si je ještě můžete projít díky tomuto článku, který vše krásně "shrnuje". A já už tu mám pro Vás další díl domácích mazlíčků, který je i posledním. V rodince BigGreen můžete v lednu čekat spoustu zvratů a novinek, sama jsme netušila, že se toho tolik přihodí. Ale teď už obrázky =)

Vánoční repete

25. prosince 2012 v 17:30 | © Lovelysims team | Gipsí |  Rychlé zprávy

Tak co, jak jste si užili včerejší kouzelný večer?
Doufám,ž e vám nezaskočila kostička, nepřežrali jste se salátu a nebyli jste nemocní. Dvě ze tří podmínek jsem bez problému totiž splnila... Kostička mi nehorzí, ryby nejím, ta ,,hromadná" vražda na ulicích mi dělá jaksi nevolno už kolik dnů před Vánocema... Nicméně salátek ,,papám" ráda, stejně tak zbytek rodiny. Děláme ho deset kilo, což už není málo a svádí to k tomu si vždycky dát o lžíci víc, než jste schopní sníst. Krom toho mě po pěti měsících, kdy jsem byla zdravá až to bolelo, mě včera opět navštívilo staré známé škrábání v krku. Prokletí už odmala! Takže si dovedete jistě představit, že se mám výborně, když na mně něco leze ;)

A co jste vůbec dostaly za dárky? U nás se to letos sešlo elektroničtěji, mezi dárky se nacházela i čtečka, za kterou jsem ráda, jelikož hodně čtu a nemůžu s sebou tahat pořád jen ty bichle - neumím číst knížky menší než na 300 stránek. Takhle to mám pěkně v jedné ,,krabičce". Taky mě pobavilo, že se celá rodina na mně smluvila a pořídila mi neskutečné množství zumbového oblečení... To neunosím do své smrti, ale jsem ráda, že se zbylých 6 členů rodiny dokáže takhle spiknout :D příště na ně taky něco vymyslím...

A ještě jedna věc: pro zopakování vám sem dávám odkazy na všechny včera zveřejněné články, abyste si je mohly ve svátečním klidu pěkně podrobně pročíst a zrelaxovat u nich, případně vyzkoušet i návod, který jsem pro vás včera dělala nebo se dozvědět, jak slaví svátky BigGreeni.

9:30 - Na úvod k dnešnímu programu - Gips a Cherry

13:00 - Výtvory do adventního kalendáře (1) - Desirée Lydon, Michato; zpracování článku Gips
15:00 - Monte Vista s Luciou - Gips
18:00 - Výtvory do adventního kalendáře (2) - Veru; zpracování článku Gips
19:00 - Focení zblízka - Gips


Poslední dáreček na rozloučenou s dnešním programem...

24. prosince 2012 v 21:00 | © Lovelysims team | Gipsí a Cherry |  Speciální události

Všechno cukroví snědeno, dárky všechny rozbalené, papíry rozházené, svíčka dohořívá... Právě končí pomyslný Štědrý den na LovelySims. Někdo ještě možná nemá vše vybaleno - jako například já, protože s námi slaví celá sedmičlenná rodina a rozbalování dárků nám trvá vždycky minimálně do tří hodin v noci - někdo už se naopak chystá na kutě. Ať tak či onak, ráda bych Vám poděkovala za to, že jste se ulili z vánočního shonu a přišli se podívat, jak tu my dvě šaškujeme a hrajeme si na Ježíšky :) Doufám taky, že Vás články a ono překvapení, které včera zmiňovala Cherry, potěšily, pobavily a mile překvapily. Jsem moc ráda, že jsme se tu dneska takhle sešli a prožili ten nejmagičtější a možná i nejkrásnější čas v roce - Vánoce.

Tak dobrou noc a sladké sny, Gipsí

Jak úvod, tak závěr jsme si s Gipsí rozdělily, abychom Vás obě mohly přivítat a také se s Vámi rozloučit. Jsem ráda, že jste se na chvilku stavili a podívali se na to, co jsme pro Vás s Gips vytvořili. Já teď nejspíš koukám na všechny ty dárky, co jsem dostala. Dívám se kolem sebe, jak se všichni usmívají nad dárky a navzájem se "chlubí" co kdo dostal. Můj zrak často dopadá na krásně ozdobený stromeček, jehož barevná světýlka ve mě probouzejí přijemný hřejivý pocit. Snad jste si také vychutnali tento Vánoční čas.

Přeji dobrou noc!
Vaše Cherrygirl.

Focení zblízka

24. prosince 2012 v 19:00 | © Lovelysims team | Gipsík |  Tutoriály - The Sims 3

Dneska jsem si pro Vás připravila ještě velmi jednoduchý návod, který je ovšem jeden z nejužitečnějších vůbec.
Návod Vám pomůže zejména při focení simíků na layout (návod na následnou úpravu fotky), fotek které se použijí jako náhled k downloadům atp. Výsledek takového focení můžete například vidět o kousek výše ;)
Budete asi ptořebovat nějaké cheaty pro uvedení simíka nebo zvířete do ,,použitelného stavu". Zejména bych Vám doporučovala tyto, které v The Sims 3 musí znát každý dobrý ,,fotograf", grafik a komixář. jsou zkrátka denním chlebem kreativních hráčů a jejich používání focení velmi usnadňuje:

- fadeobjects off - vypne schovávání objektů při přiblížení ,,kamery"
- moveobjects on - dovolí vám ve stavebním režimu přesunovat simíky a mazlíčky
- testingcheatsenabled true - dovolí vám upravovat ve hře simíky, doplňovat jim potřeby, zlepšovat vztahy atp.
- buydebug - nejdřív zadejte cheat výše a pak tento - otevře vám v režimu nákupu nové objekty

- Měnič počasí a poseplayer - dvě užitečné věci, které nejsou cheaty, ale přesto se Vám budou hodit.

----------------------------------------

Nejdříve si vytvořte simíka nebo mazlíčka, kterého chcete fotit. Potom vyrobte nějaké pozadí odpovídající vašim představám. Simík nebo mazlíček by na něm měl být pěkně vidět.

Až budete mít simíka i pozadí hotové, zkuste simíka nějak do pozadí umístit - kdyby se Vám něco nezdálo, můžete pozadí ještě předělat a díky jednomu z cheatů výše přetvořit i simíka (jak pracovat s tímto cheatem naleznete v jednom starším Cherrygirliném návodu).

Nyní, když jste se vším spokojeni zmáčkněte klávesu Tab - někdy může být označena i ← a → (jsou nakresleny pod sebou). Je možné, že obraz se rozhází, takže než se zorientujete, budete chvíli kamerou létat po obloze nebo naopak koukat jen na simíkovskou trávu - poprvé jsem taky byla trochu zmatená, ale nakonec jsem na to přišla a už mě to nepřekvapuje.

Našli jste váš ,,objekt"? Tak teď už jen zbývá natočit kameru na simíka. Simík by neměl mít uřezané ruce, nohy a jiné části těla (pokud to není záměr, ale i na to pozor, aby to jako záměr také vypadalo) a neměl by být úplně ve středu fotky, vždycky by měl být víc na jedné straně fotky. Vypadá to pak lépe. Až budete mít kameru naočenou, stačí jen zmáčknou tlačítko C (popřípadě něco jiného pokud fotíte jinak enž přímo ve hře, třeba přes Fraps) a hotovo ;)

Výtvory do adventního kalendáře (2)

24. prosince 2012 v 18:00 | © Lovelysims team | Gipsí
Nebudu to zbatečně protahovat, ve druhé části nezveřejněných výtvorů z Ak si můžete přečíst komix o koních od Veru z blogu Simici007.blog.cz. Přeji hezké čtení a také aby se vám líbil komix tak jako mě :)
Minuta stačí...
Ano,je to tak.I pouhá minuta stačí,
stačí aby Vám změnila život.

Malá vánoční přání {3}

24. prosince 2012 v 17:00 | © Lovelysims team | Gipsí

Předvánočním časem se linuly koledy a vůně čerstvě nařezaných vánočních stromků. V kádích se blahosklonně plácali a mrskali kařpíci, nic netuše o svém nešťastném osudu. Všichni byli milí, usmívali se a přáli si krásné svátky. Jen jedna rodina rodina trpěla. Stále ještě truchlila po pejskovi, kterého na podzim navždy ztratila a s kterým prožili jednu z nejšťastnějších částí svého života, jinak vcelku nudného a šedého. Nemohli pejska vyhnat z hlavy, stále jim v uších zněl psí štěkot, jako zvonkohra, jako ten nejkrásnější libozvuk, jako úder do strun harfy.

Pro člověka, který nikdy neměl psa, je takový smutek nepochopitelný a nepopsatelný. Musí se zažít, člověk ho musí zakusit na vlastní kůži, aby pochopil, jaké pouto váže psa a jeho majitele. Je to jiné než manželství, více než bratrství, silnější než přátelství. je to pouto, které váže na celý život a mnohdy překoná i smrt jednoho z nich.

Čas Vánoc je pro ten smutek živnou půdou, jejich magičnost a atmosféra je pro zármutek neodolatelným magnetem. Všude kolem jsou lidé šťastní a v kontrastu s tím pak člověk vidí vlastní neštěstí, svou vlastní ztrátu a bolest. Bolest nad ztrátou pouta k tvorovi, kterého známe stejně dobře jako sami sebe, čirého, čistého, vždy upřímného a věčně oddaného. Čas Vánoc je ale i časem dobrých skutků a touhy pomáhat. Proto se tato rodina rozhodla, že zkusí vyléčit nejen své srdce, ale i srdce cizí. Rozhodla se jet do útulku pro opuštěné pejsky.

V útulku se nacházela spousta smutných a prosebných tváří, které každá samostatně čekaly na svůj čas, čas, kdy se někdo do nešťastných očí zamiluje a zachrání je. Většina z nich za sebou zanechávala stopu krutého a nemilosrdného zacházení - někteří pejsci se našli u dálnice, zranění nejen na těle, ale i na duši. Část pocházela z omrzelých vánočních dárků, část se narodila jako štěňata toulavé psí mámy, která neměla sama dost sil, aby nakrmila sebe i své maličké. Každý z pejsků čekal na lepší budoucnost, na naději, kterou jim někdo dá.

Rodina procházela kolem klecí, prohlížela pohublé pejsky a každému dali do klece alespoň pamlsek - všechny si vzít nemohli, ač by to udělali rádi a trhalo jim srdce, že to nešlo. Zastavili se u kotce jednoho zvlášť vyhublého psíka. Ležel otočený čelem ke zdi, ocásek schlíplý a uši přitažené co nejvíce k tělu. Rodina si zavolala majitelku útulku. ,,Paní, co je s tímhle pejskem? Leží tu tak smutně... od doby, co jsme přišli, se ani nepohnul..." ,,Je nemocný, velmi vážně. A schází mu páníčci. Nemohli si ho už dále nechat, neměli prostředky pro jeho léčbu a msueli se také přestěhovat do bytu, kam psi nesmí. Byli očividně neskutečně smutní, když ho tu nechávali." ,,Jak je nemocný?" ,,Rakovina žaludku, v pokročilém stadiu. Ani my mu tu nemůžeme poskytnout péči, kterou by potřeboval. Léky jsou strašně drahé." Rodina se nerozmýšlela dlouho. ,,My si toho pejska vezmeme. Necháme ho u nás dožít, v teple domova a na výsluní lásky, kterou mu dáme." Odpusť, Snowi... Byl jsi skvělý pes a ty víš, že jsme tě nade vše milovali. Ale je čas jít dál, je čas dát šanci ještě jinému pejskovi, jinému příběhu, který se bude psát. Nikdy na tebe však nezapomeneme a prostřednictvím nového pejska se pokusíme ti splatit svůj dluh k tobě. Dals nám něco penězi nevyčíslitelného - svůj život a své srdce. ,,Jak se ten pejsek jmenuje?" ,,Dingo..."