Slečna bez slunce

28. října 2010 v 23:17 | © Lovelysims team | Nerelies |  Slečna bez slunce
oddělovač 1
oddělovač 1


Dobrý den, vítám vás! Že mě neznáte? Ale kdeže. Já znám přece vás, to musí stačit. A vy si za chvíli jistě taky vzpomenete. Sednete si za mnou na lavičku? Aha, radši postojíte. Nemusíte se bát, bába jako já nekouše, už nemám žádný svoje zuby. Jen to, prosím vás, nikde neroztrubujte!
Dnes je krásný den, že? Tak krásný, až mě to donutilo vylézt z baráku a jít se někam podívat. Akorát moje kosti už toho nezvládají tolik jako za mlada, musela jsem si jít odpočinout sem na lavičku. Baví mě pozorovat to hemžení kolem. Támhleten kluk, no vidíte ho přeci, támhleten kluk tedy včera zachránil malou holčičku, co spadla do jezírka. Hrdina, co? A támhle ta ženská, co jí spod kabátu čouhají červené šaty, tak ta před týdnem ukradla stopku v Nikalovský čtvrti. Víte, ona za to nemůže, je nemocná. Má úchylku na červený věci a neodolá, když nějaký takový uvidí.
Nudí vás tahle moje zpověď? Vy toho taky moc nevydržíte. A to vám ještě rozebírám jenom současnost, kdybyste věděl, co se tu dělo kdysi. Chcete slyšet tu historku? Už je to vážně hrozně dlouho, tenkrát mi bylo asi šestadvacet, s manželem jsme se semka přestěhovali z Fourskova, to nebudete znát, je to takovej zapadákov, dneska už strašně zašlej. Neotáčejte oči v sloup! Já vím, že jsem ukecaná baba, každej to o mně říká. Rychle mluvím a někteří to nestačí pobírat. Ale nemám ve zvyku říkat něco dvakrát. Tak máte zájem to slyšet? Je to zajímavej příběh. Příběh o holce, co si žila ve vlastním světě... Slečně bez slunce.


Jmenovala se Ada. Ada nevím jak dál, snad něco jako Draupadi nebo verze tomu podobná. Ale její příjmení tady není důležitý. Důležitej je její život. To, co dělala, co udělala a co dělali lidí jí. Chápejte, každý město má nějakej svůj příběh, svoji minulost. Tohle je jeden z nich. Příběh o slečně s fialovou mašlí. Příběh o dívce, co milovala barvy a chtěla, aby byl takovej i svět kolem. Stejně barevnej, jako ho viděla ona.
Chcete to teda slyšet? I kdybyste nechtěl, řeknu vám ho. Vám, nebo někomu jinýmu. Klidně jen sama sobě. Víte, mám pocit, že kdybych si to znovu nepřehrála v paměti, zapomněla bych to.
To všechno. A to bych vážně nechtěla. Vždyť jsem už jen jedna z mála, co ji pamatujou. Když se někoho zeptáte, jedno koho, zkuste to, třeba támhle toho muže. Zeptejte se, kdo je Ada.
Ne! Nechoďte k němu, proboha. Ztráta času, řeknu vám jeho odpověď. Vyvalí na vás oči a bude chtít, abyste to zopakoval. A pak vyštěkne, že nemá čas a ani tucha, o čem mluvíte.
Když zkusíte támhle tu ženu, udělá to samé. Možná akorát tak v slušnější formě. Omluví se, že neví, o kom mluvíte a že byste se měl zeptat někoho jiného. A tak přijdete zpátky ke mně. Posadíte se... Konečně se posadíte, no, kdy to pochopíte?! Ano, tak. Posadíte se a budete spořádaně poslouchat.


Takže... Seďte už, krucinál, vy se pořád vrtíte, kdo tady má pak vyprávět! Takže znovu...
Jmenovala se Ada. Nevím, že by jí někdo říkal nějak jinak, samozřejmě kromě těch chytráku, co na ni volali ´střelenko, praštěnko´ a tak dál. Já jsem si ji pojmenovala Slečnou bez slunce.
Narodila se tady ve městě a byla dcerou ve velmi zámožné rodině. Ti nikdy neměli nouzi o peníze, ale jak jsem si všimla, spíš tam byla nouze o cit. Lásku. Přátelství. Cokoliv z toho. Nemůžu říct, že by se o ni starali špatně, ale spíš se o ni nestarali vůbec. Každý ráno ji nastrojili jako panenku, nóbl šatičky, punčošky, rukavičky, botičky na podpatečku... chápete, samý takový serepetičky. Načesali ji... a konec. Neměla žádný super velký povinnosti, takže když vypadla z baráku, měli celkem i radost a oddechli si. A ona si taky. Toulala se, častokrát jsem ji potkala tady v kopcích, vždycky byla celá ukoptěná, pot z ní jen lil, jak běžela, nohy a ty její kozačky na podpatku zablácené. Nikdy nezapomenu, jak se na mě vyděšeně podívala. Modré oči zaplnil strach a pak... se usmála. Celý obličej jí prozářil ten jeden obyčejnej úsměv. Usmívala se a propalovala mě těma ledovejma očima, co měla. I její otec takový měl, ale ty tolik nehřály. Jeho byly jako opravdový ledovce. Ada je měla jako zimní oblohu, na které vychází slunce ve své kráse. To slunce, které celý svůj život hledala a tolik se po něm ptala.


Usmívala se a já cítila, jako kdybych najednou neměla žádný starosti. Prostě všechny problémy zmizely, někam odlétly a já byla volná.
Nezůstala takhle dlouho. Otočila se a běžela pryč. Připadalo mi, že neutíká jen před společností, do které nikdy nezapadala, rodinou, která už se o ni dávno přestala zajímat a veškeré svoje snahy o Adino zkulturnění vzdala, ale hlavně před sebou samotnou. Možná vám připadá divný, jak se to proboha chová slečinka z vyšší společnosti, ale u ní to bylo normální. Ona nebyla hloupá. Jen... žila v jinačím světě, než my ostatní. To jediný, co jejímu otci schvaluju je, že ji tenkrát nedal nikam zavřít. Do žádnýho blázince. Třeba, ale na to už je pozdě, třeba by ji nějak pomohli, jenže spíš mi připadá, že takhle byla šťastnější. Měla možnost žít jako ostatní, vidět co ostatní, dýchat co ostatní, být co ostatní. S přivřenejma očima, ale jo.


A ona pořád utíkala. Před sebou. Hlavně před sebou. Nikdy jsem nepochopila, jak si dokázala nezlomit nohu v těch pitomejch podpatcích, do kterejch ji navlíkli.
Často mi připomínala takovou lesní vílu, jak běhala po kopcích nebo rybařila. Hrozně ráda totiž rybařila. A ještě radši se dívala na slunce. Milovala východ a západ slunce, bohužel pro to ji jejich služebnictvo nemuselo. Vstávali brzo ráno jen kvůli slečně, co si usmyslela čučet na slunce, zatímco normální lidi ještě spí.


Tady se vlastně dostáváme k pojmenování Slečna bez slunce. Víte, pokud se na Adu zeptáte nějaké vykopávky nebo pamětníka jako jsem já, první, co uslyšíte, bude: "Jo, ta, co se pořád ptala, kam chodí slunce."


"Kam chodí slunce? Zapadá a vychází, ale kde je mezi tím? Kde spí slunce?" Takovou otázku dávala každému, koho potkala. 
"Kam by chodilo! Země se otáčí a když je tady noc, svítí na druhé straně zeměkoule. A kam ty chodíš na tyhle otázky?" To bylo vše, co jí na to odpověděl otec. Nikdy se ji nesnažil podporovat v jejích iluzích. Pro něho bylo důležité poznání, že místo vytouženého syna má bláznivou dceru. Dědička rodinného podniku je k ničemu. 
"To já nevím, holka, kde spí slunce," odpověděl jí komorník. Další odpovědi podobného rázu se jen nabalovaly na ty předešlé.
Ptáte se, jestli se ona zeptala i mě? Samozřejmě. Tenkrát u restaurace, když jsem se vracela z práce domů a potkala ji. Už ode mě utíkala, ale pak se otočila. Sukně fialových šatů rozvířila vzduch, vzpomínám si, že mi připomínala onen proužek duhy, co není vždycky vidět. Sama byla takovej proužek duhy, málokdo viděl, co má uvnitř sebe. Spíš se jí stranili, říkali, jak je na hlavu. Nejhorší na tom je, že Ada to věděla. Nebyla hloupá, nebyla chytrá. Byla člověk, co cítil.
A tak se mě tehdy zeptala, kam chodí slunce. Kde je a proč se schovává. Stejně jako ostatní jsem nevěděla odpověď.


"I slunce musí spát. Vždycky když přijde jeho čas, tak se rozloučí s oblohou a jde na kutě do svého zámku. A tam spí v posteli zdobené zlatem, od které se odráží jeho paprsky a rozzařují celou místnost. Chudák slunce si vlastně nikdy neodpočine od světla, ale je zvyklé to snášet, protože ví, že lidé jeho zář potřebují a mají ji rádi."
Netušila jsem, jak ze mě taková, pro mě, kravina vypadla, ale jí se to líbilo. Usmála se tím svým úsměvem, co mi pomáhal zbavovat se problémů, poděkovala zvonivým hláskem a šla pryč. Jednoduše odešla, a tak to dělala vždycky. Přišla do života jakéhokoliv člověka, zeptala se, zatvářila se podle jeho odpovědi a odešla. Těm, co se snažili odpovědět, darovala úsměv. Ti, co ji odbyli, nedostali nic, jen smutný pohled nebesky modrých očí.


Ráno pak znovu pozorovala, jak měsíc pomalu opouští nebe, aby jej vystřídalo slunce. Vždycky jsem se divila, že ji nezajímá i měsíc nebo hvězdy. Pořád mluvila o slunci, to ostatní jí bylo jedno.
"Kam chodí slunce?"
Díky ní jsem o tom začala přemýšlet i já. Jasně že vím o rotaci Země, ale... není lepší vymyslet si pohádku i sám pro sebe?


A jednou prostě zmizela. Poslední, co ji spatřili, říkali, že ji viděli se nalívat u baru na pobřeží. Prý to do sebe lila jedno za druhým. Předtím nikdy nepila. Její otec hned začal vyzpovídávat celé širé okolí, hledali ji, ale nikdo nic neslyšel, nikdo nic neviděl, nikdo nic nevěděl. Slehla se po ní zem. V tomhle městě se už nikdy neukázala.
Někdo říkal, že se utopila. Moc pila, pak jako vždycky rybařila, svezla se jí noha, bla, bla, bla a bylo to. Někdo zase tvrdil, že utekla nebo zabloudila. Všichni moc dobře znali její toulky po okolí.
Já si myslím, že šla hledat to svoje slunce. A pevně doufám, že ho našla. Ani si nechci malovat jinej konec. Teď už je jen na vás, jakej si namalujete vy.


KONEC
oddělovač 1
Poznámky: Taky zdravím, ale ne tak neotesaně jako ta paní nahoře. Měla jsem sem nachystanou pěknou poznámku na konec, ale nějak najednou není co psát. Snad jen to, že doufám, že se příběh líbil :) Už ani nevím, jak mě napadl... zapnula jsem TS3 a šlo to tak nějak samo.
Všimli jste si někdy těch postižených lidí kolem nás? Žijí si ve vlastním světě a já doufám, že je pro ně mnohem hezčí, než je ten náš. Tímhle jsem se k tomu chtěla trochu přiblížit. Ada, i když vypadá podle našich měřítek normálně, tam žije taky. Ve světě, kde hledá slunce.
Není to nějak mé vrcholné dílo, spíš jen takový oddech, odregování se. Proto doufám, že to i na vás působilo jako relax. Není to žádné temné psycho, žádné romantické blivajsy, žádnou zoufání si... jen jeden příběh z městečka, které je pomaloučku sype z rukávu. Tak mě i napadlo, kdyby se vám tohle líbilo, že bych mohla možná napsat další.

Děkuju za přečtení :)
Nerelies
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 the-black-eyedpeas the-black-eyedpeas | Web | 28. října 2010 v 23:33 | Reagovat

Krásně napsané!!! četlo se to jedna báseň! :)

Jinak kdo má rád Black eyed peas může ke mně zavítat. BLog je denně aktualizován a o novinky o BEP není nouze! :)

2 crayon. crayon. | Web | 29. října 2010 v 1:18 | Reagovat

Úžasné! Úžasné, Úžasné, -//-...
Nemám slov, je to krásné. Nádherný příběh s krásným koncem, úžasné, potlesk, bravo! :-)  :-)

3 Ketly Ketly | 29. října 2010 v 9:15 | Reagovat

Moc hezký, celou dobu jsem přemýšlela taky "kam chodí spát slunce?" :D Ale dost keců, bylo to kouzelná akorát mi tam něco chybělo, ale nějak nevím co... a ani to vlastně vědět nechci, nemusím vědět všechno ;-) Jen tak dál, máš skrytej talent... a už jsem přišla na to co tam chybělo, ale nechám tě přemýšlet. Je to na tobě :-)

4 Ketly Ketly | 29. října 2010 v 9:16 | Reagovat

Jo a taky ještě poslední věc. Nejvíc mě podvědomě zaujalo to nahoře: "Když se objeví slunce, zmizí hvězdy." Vím že je to logický, ale když si to přečtu donutí mě to přemýšlet nad nekonečnem :D

5 Gingíšek Gingíšek | 29. října 2010 v 9:18 | Reagovat

Nádhera, boží! Skvělý nápad napsat další ;-)  :-)

6 Bee♥Free Bee♥Free | Web | 29. října 2010 v 10:15 | Reagovat

Abych řekla pravdu, je to snad první "příběh", který mě tady zaujal a první, který jsem přečetla. Líbí se mi ten styl psaní/jazyka, který jsi použila. Fakt hezké ........... lidi co žijí ve vlastním světě je určitě hodně a je jich taky hodně, co ostatní nechápou nebo nechtějí pochopit a proto se jim vyhýbají, vysmývají, ignorují. Ale podle mě jsou takovými spíše ti, co mají různé nemoci, psychycké problémy po ňákém traumatu, protože je to jejich způsob, jak se od těch "zlých" lidí/vzpomínek dostat a žít ve světě myšlenek, ve světě fantazie, který je od toho normálního/běžného ochrání ........ určitě si někdo řekne, že různé "styly" (jako je, opravdu tomu nerozumím, teď už tolik běžné emo) je taky takovým životě ve vlastním světě, ale to je přece jen o dobrovolnosti, jak se začlenit do určité komunity a připadat si zvláštní a pro okolí zajímavý - podle mě jsou však takoví lidi kolikrát opravdu k smíchu, když si na něco hrají a podle mě nikdo z nich filozofii "svého stylu" nebere vážně a jen se tak chovají navenek/jde jim jen o image, ale až vyrostou a kouknou se za sebe, určitě si řeknou "to jsem byl/a ale hlupák"

7 Hope Hope | Web | 29. října 2010 v 10:38 | Reagovat

Ach jo... Zapomněla jsem, jak si dobrá...

8 VeVe VeVe | Web | 29. října 2010 v 10:46 | Reagovat

Vážně jsem to přečetla celý a nechtělo se mi ale dokázala jsem to! =)Je to moc hezké! =D

9 Issie-Sister-sims 2 Issie-Sister-sims 2 | Web | 29. října 2010 v 12:01 | Reagovat

Moc krásně napsané ;) (Děkuji Hattie za pochvalu avataru) :)

10 LovelySims Team | Gipsík LovelySims Team | Gipsík | E-mail | 29. října 2010 v 12:04 | Reagovat

Zvláštní příběh.Takových se vidí málo a je to VELIKÁ škoda...Opravdu to byl relax,ale dalo se u toho přemýšlet.Sice nad takovou blbinkou,jako je spánek Slunce,ale bylo to zajímavé zamyšlení.S Adou jsem se naprosto sžila,cítila jsem se podobně jako ona.A taky mám vlastní svět.Právě jak řekla Bee♥Free,je to kvůli tomu,co jsem prožila a teď mám vlastní svět,který si vytvářím podla sebe,i když mi ho někdy někdo zvenčí trochu boří...Nicméně,odebíhám od tématu,nechala jsem se unést.Takže shrnutí : Krásný nápad,super příběh,SKVĚLÉ podání a nejlepší na tom byl ten babčin monolog =D

11 Vixy Vixy | Web | 29. října 2010 v 12:56 | Reagovat

Trošku zvláštní, ale pěkné x))

12 E V A E V A | Web | 29. října 2010 v 12:58 | Reagovat

DOKONALEJ PŘÍBĚH!!! Je to opravdu moc povedený a zajímavý... Zas něco jinýho, originálního, určitě bych byla ráda, kdybys v takovýhle příbězích pokračovala :)

13 princess.c princess.c | Web | 29. října 2010 v 13:05 | Reagovat

:o :o :o Já já... nevím co říct!. Kdykoliv když komentuju komix nebo příběh, vadí mi každý detaily. Chyba ve psaní, divný obrázek, přeřek.... Ale tady, TADY PROSTĚ NEMÁM SLOV!

14 Aeshha Aeshha | 29. října 2010 v 13:17 | Reagovat

8-O  8-O TO je ůžasný!!!Já se klaním!!! :-)

15 Nerelies Nerelies | E-mail | Web | 29. října 2010 v 14:21 | Reagovat

[1]: Děkuji :-) A s tím BEP to nebudu brát jako reklamu, protože je mám moc ráda :D

[2]: Jen nepřehánět, děkuji :-)

[3]:Skrytý talent? Byla bych vděčná, kdybych ho měla, protože psaní je pro mě teď můj život. Děkuju :-) A něco tomu chybělo... já taky měla ten dojem, když jsem to dopsala. Jen jsem nevěděla, co doplnit. Teď jen nevím, jestli tě požádat o odpověď nebo na to zkusit přijít sama s nebezpečím, že to bude trvat dlouho.
A s tím citátem - je to arabské přísloví :-) Náhodou, je super díky tomu přemýšlet nad nekonečnem :D

[5]: Děkuji :-) Už mě tak mlhavě napadl nápad na další příběh, který by byl tentokrát o muži. Popřemýšlím nad ním :-)

[6]: Tak to je pro mě čest, děkuju :-)
Souhlasím s tím, že lidé přiřazující sami sebe do nějaké určité skupiny (emo, barbie, gothic etc.) chtějí jen mermomocí někam patřit. Jestli to z jejich pohledu tam není, pak se jim omlouvám, ale na mě to tak působí. Tenhle komentář mě moc potěšil, tak za něho ještě jednou děkuju :-)

[7]: Ale Hope! :D Kušuj s tím! Díky :-)

[8]: Líbí se mi, jak to přiznáš xD Tak děkuju, že jsi to přelouskala a ještě napsala komentář :-)

[9]: Díky :)

[10]: Právě proto, že to byla úplná blbinka :-) Jo, babčin monolog, já měla prostě chuť někoho oslovavat, někoho neurčitýho, aby to vyznělo na samotného čtenáře... a vznikla babča :D Děkuju, Gips :-)

[11]: Zvláštní to asi je a troufám si tvrdit, že právě tou naivitou a otázkou o slunci. Děkuju, Vixy, za přečtení i komentář :-)

[12]: Ale no tak, dokonalost je nudná :D Děkuju moc :-) Pokud mi TS3 a isnpirace umožní, objevil by se za nějaký čas další.

[13]: Tak to mě těší. Děkuju :-)

[14]: Oh, díky :-) A neklaň se, kvůli mě si nenič záda :D Děkuju :-)

16 Imaginary Traveler | Alia Imaginary Traveler | Alia | 29. října 2010 v 14:30 | Reagovat

Taky ještě mám někde v počítači povídku o podobné, sluneční dívce ( Pokud si dobře pamatuju, jmenovala se Aiglé...), která vítala a loučil se se sluncem.
Jinak, jako nápad je to opravdu povedený, o tom, že píšeš nádherně ti ódy psát ani nemusím, bábinka bodovala a.. prostě je to opravdu komix na výbornou. Jen bych mohla vytknout ten obrázek s běžící Adou, přijde mi trochu divný, ale to jen aby se neřeklo, že jsem pro změnu projevila jen čisto pozityvní názor.
Takže, gratuluju, smekám, kláním se. ^^*

17 TesS* TesS* | Web | 29. října 2010 v 15:03 | Reagovat

moc hezky napsané. jen tak dál :)

18 meidn meidn | 29. října 2010 v 18:00 | Reagovat

super ale ten začátek bych skrátila ;-)

19 Terka Terka | 29. října 2010 v 18:10 | Reagovat

:-O Dokonalost!:)

20 Kuba Kuba | 29. října 2010 v 18:47 | Reagovat

Je fakt cítit, že to psala babka ;) Dokázala jsi to excelentně ;) Moc krásný příběh! :) Rozhodně pokračuj v podobných píbězích, zaujalo mě to! :) Na záver můžu jen říct - bravo, jsi jedička! Mě moc takový jednorázovky nezajímají, ale viděl jsem název, řekl jsem si, že to bude asi "jiný" a četlo se to fakt bezvadně. :)

21 Hansha Hansha | E-mail | 29. října 2010 v 22:19 | Reagovat

Napiš další díl.. jak to s ní nakonec dopadlo :-)

22 |Mrs||Ghastly| |Mrs||Ghastly| | Web | 30. října 2010 v 10:25 | Reagovat

Tohle je asi nejkrásnější jednodílný komix jaký jsem kdy četla :)♥ Nádherně vyprávěné, vážně ;D
Je to originální a určitě jsem pro abys v takových příbězích pokračovala :)

23 Silver Rose Silver Rose | Web | 30. října 2010 v 20:48 | Reagovat

Nerelies, ty píšeš (i fotíš) prostě dokonale. Nejdřív Tanečnice a teď tenhle úžasný příběh. Moc krásně se mi četl a zaujal mě..
Stoprocentně pokračuj, moc se mi tenhle příběh líbil.. ♥ ;-)  ;-)

24 hanichka hanichka | Web | 31. října 2010 v 0:49 | Reagovat

Jak můžeš říct, že je to jenom takovej relax! :) Třeba jsi to tak plánovala, ale člověka to nutí přemýšlet, soucítit s Adou, občas se pousmát připomínkám staré paní...je to kouzelný. A nejvíc na tom oceňuju, že by to fungovalo samo o sobě, i kdyby tam nebyly žádný simácký fotky. To se tak často nevidí. Prostě, tohle pro mě převyšuje cokoliv, co tu kdy bylo zvěřejněný. A děkuju za to, strašně se mi to líbí a přečtu si to znova. Jsi talent ;)

25 Jana Jana | 26. prosince 2010 v 13:37 | Reagovat

Překrásný čůánek, velmi se mi to líbílo. Musím jen souhlasit s lidma tady, četlo se to strašně dobře, fungovalo by to i bez obrázků a přemýšlela jse mpři čtení nad tím, kde chodí spát slunce a naprosto mě to "vtáhlo" do příběhu.

26 Jana Jana | 26. prosince 2010 v 13:38 | Reagovat

Jen tak dál. :-)

27 the-sims-2-team-2010 the-sims-2-team-2010 | Web | 30. prosince 2010 v 13:56 | Reagovat

Krása!
Junak nemám co dodat :-)

28 kiqule kiqule | Web | 14. ledna 2011 v 16:17 | Reagovat

Krása moc krásnééé... :D Nikdy by mně nenapadlo takhle napsat příběh jako ty xD nej příběh :-D

29 Denisa Denisa | Web | 25. ledna 2011 v 19:17 | Reagovat

Ahoj Tvůj blog je strašně hezký moc jse mi líbi a hlavně ty příběhy fakt nikdy jsem takoví blog ještě neviděla :-)

30 ..<*Smile*>.. ..<*Smile*>.. | E-mail | Web | 28. ledna 2011 v 14:39 | Reagovat

Moc povedené. Vážně, mocky se mi to líbí. Myslím, že máš fakt talent. Už jsem odtud četla hodně komixů a příběhů, ale žádnej podle mě nebyl tak promakanej a profesionální, jako ten tvůj ;-) Krása, je to boží!

31 LeLá LeLá | 2. února 2011 v 19:42 | Reagovat

Ta babča je úžasná...můžu si o ní pro sebe napsat povídku?

32 Lucika Lucika | 2. února 2011 v 19:43 | Reagovat

1 the-black-eyedpeas the-black-eyedpeas | Web | 28. října 2010 v 23:33 | Reagovat

Krásně napsané!!! četlo se to jedna báseň! :)

Jinak kdo má rád Black eyed peas může ke mně zavítat. BLog je denně aktualizován a o novinky o BEP není nouze! :)
2 crayon. crayon. | Web | 29. října 2010 v 1:18 | Reagovat

Úžasné! Úžasné, Úžasné, -//-...
Nemám slov, je to krásné. Nádherný příběh s krásným koncem, úžasné, potlesk, bravo! :-)  :-)
3 Ketly Ketly | 29. října 2010 v 9:15 | Reagovat

Moc hezký, celou dobu jsem přemýšlela taky "kam chodí spát slunce?" :D Ale dost keců, bylo to kouzelná akorát mi tam něco chybělo, ale nějak nevím co... a ani to vlastně vědět nechci, nemusím vědět všechno ;-) Jen tak dál, máš skrytej talent... a už jsem přišla na to co tam chybělo, ale nechám tě přemýšlet. Je to na tobě :-)
4 Ketly Ketly | 29. října 2010 v 9:16 | Reagovat

Jo a taky ještě poslední věc. Nejvíc mě podvědomě zaujalo to nahoře: "Když se objeví slunce, zmizí hvězdy." Vím že je to logický, ale když si to přečtu donutí mě to přemýšlet nad nekonečnem :D
5 Gingíšek Gingíšek | 29. října 2010 v 9:18 | Reagovat

Nádhera, boží! Skvělý nápad napsat další ;-)  :-)
6 Bee♥Free Bee♥Free | Web | 29. října 2010 v 10:15 | Reagovat

Abych řekla pravdu, je to snad první "příběh", který mě tady zaujal a první, který jsem přečetla. Líbí se mi ten styl psaní/jazyka, který jsi použila. Fakt hezké ........... lidi co žijí ve vlastním světě je určitě hodně a je jich taky hodně, co ostatní nechápou nebo nechtějí pochopit a proto se jim vyhýbají, vysmývají, ignorují. Ale podle mě jsou takovými spíše ti, co mají různé nemoci, psychycké problémy po ňákém traumatu, protože je to jejich způsob, jak se od těch "zlých" lidí/vzpomínek dostat a žít ve světě myšlenek, ve světě fantazie, který je od toho normálního/běžného ochrání ........ určitě si někdo řekne, že různé "styly" (jako je, opravdu tomu nerozumím, teď už tolik běžné emo) je taky takovým životě ve vlastním světě, ale to je přece jen o dobrovolnosti, jak se začlenit do určité komunity a připadat si zvláštní a pro okolí zajímavý - podle mě jsou však takoví lidi kolikrát opravdu k smíchu, když si na něco hrají a podle mě nikdo z nich filozofii "svého stylu" nebere vážně a jen se tak chovají navenek/jde jim jen o image, ale až vyrostou a kouknou se za sebe, určitě si řeknou "to jsem byl/a ale hlupák"
7 Hope Hope | Web | 29. října 2010 v 10:38 | Reagovat

Ach jo... Zapomněla jsem, jak si dobrá...
8 VeVe VeVe | Web | 29. října 2010 v 10:46 | Reagovat

Vážně jsem to přečetla celý a nechtělo se mi ale dokázala jsem to! =)Je to moc hezké! =D
9 Issie-Sister-sims 2 Issie-Sister-sims 2 | Web | 29. října 2010 v 12:01 | Reagovat

Moc krásně napsané ;) (Děkuji Hattie za pochvalu avataru) :)
10 LovelySims Team | Gipsík LovelySims Team | Gipsík | E-mail | 29. října 2010 v 12:04 | Reagovat

Zvláštní příběh.Takových se vidí málo a je to VELIKÁ škoda...Opravdu to byl relax,ale dalo se u toho přemýšlet.Sice nad takovou blbinkou,jako je spánek Slunce,ale bylo to zajímavé zamyšlení.S Adou jsem se naprosto sžila,cítila jsem se podobně jako ona.A taky mám vlastní svět.Právě jak řekla Bee♥Free,je to kvůli tomu,co jsem prožila a teď mám vlastní svět,který si vytvářím podla sebe,i když mi ho někdy někdo zvenčí trochu boří...Nicméně,odebíhám od tématu,nechala jsem se unést.Takže shrnutí : Krásný nápad,super příběh,SKVĚLÉ podání a nejlepší na tom byl ten babčin monolog =D
11 Vixy Vixy | Web | 29. října 2010 v 12:56 | Reagovat

Trošku zvláštní, ale pěkné x))
12 E V A E V A | Web | 29. října 2010 v 12:58 | Reagovat

DOKONALEJ PŘÍBĚH!!! Je to opravdu moc povedený a zajímavý... Zas něco jinýho, originálního, určitě bych byla ráda, kdybys v takovýhle příbězích pokračovala :)
13 princess.c princess.c | Web | 29. října 2010 v 13:05 | Reagovat

:o :o :o Já já... nevím co říct!. Kdykoliv když komentuju komix nebo příběh, vadí mi každý detaily. Chyba ve psaní, divný obrázek, přeřek.... Ale tady, TADY PROSTĚ NEMÁM SLOV!
14 Aeshha Aeshha | 29. října 2010 v 13:17 | Reagovat

8-O  8-O TO je ůžasný!!!Já se klaním!!! :-)
15 Nerelies Nerelies | E-mail | Web | 29. října 2010 v 14:21 | Reagovat

[1]:: Děkuji :-) A s tím BEP to nebudu brát jako reklamu, protože je mám moc ráda :D

[2]:: Jen nepřehánět, děkuji :-)

[3]::Skrytý talent? Byla bych vděčná, kdybych ho měla, protože psaní je pro mě teď můj život. Děkuju :-) A něco tomu chybělo... já taky měla ten dojem, když jsem to dopsala. Jen jsem nevěděla, co doplnit. Teď jen nevím, jestli tě požádat o odpověď nebo na to zkusit přijít sama s nebezpečím, že to bude trvat dlouho.
A s tím citátem - je to arabské přísloví :-) Náhodou, je super díky tomu přemýšlet nad nekonečnem :D

[5]:: Děkuji :-) Už mě tak mlhavě napadl nápad na další příběh, který by byl tentokrát o muži. Popřemýšlím nad ním :-)

[6]:: Tak to je pro mě čest, děkuju :-)
Souhlasím s tím, že lidé přiřazující sami sebe do nějaké určité skupiny (emo, barbie, gothic etc.) chtějí jen mermomocí někam patřit. Jestli to z jejich pohledu tam není, pak se jim omlouvám, ale na mě to tak působí. Tenhle komentář mě moc potěšil, tak za něho ještě jednou děkuju :-)

[7]:: Ale Hope! :D Kušuj s tím! Díky :-)

[8]:: Líbí se mi, jak to přiznáš xD Tak děkuju, že jsi to přelouskala a ještě napsala komentář :-)

[9]:: Díky :)

[10]:: Právě proto, že to byla úplná blbinka :-) Jo, babčin monolog, já měla prostě chuť někoho oslovavat, někoho neurčitýho, aby to vyznělo na samotného čtenáře... a vznikla babča :D Děkuju, Gips :-)

[11]:: Zvláštní to asi je a troufám si tvrdit, že právě tou naivitou a otázkou o slunci. Děkuju, Vixy, za přečtení i komentář :-)

[12]:: Ale no tak, dokonalost je nudná :D Děkuju moc :-) Pokud mi TS3 a isnpirace umožní, objevil by se za nějaký čas další.

[13]:: Tak to mě těší. Děkuju :-)

[14]:: Oh, díky :-) A neklaň se, kvůli mě si nenič záda :D Děkuju :-)
Rozbalit
16 Imaginary Traveler | Alia Imaginary Traveler | Alia | 29. října 2010 v 14:30 | Reagovat

Taky ještě mám někde v počítači povídku o podobné, sluneční dívce ( Pokud si dobře pamatuju, jmenovala se Aiglé...), která vítala a loučil se se sluncem.
Jinak, jako nápad je to opravdu povedený, o tom, že píšeš nádherně ti ódy psát ani nemusím, bábinka bodovala a.. prostě je to opravdu komix na výbornou. Jen bych mohla vytknout ten obrázek s běžící Adou, přijde mi trochu divný, ale to jen aby se neřeklo, že jsem pro změnu projevila jen čisto pozityvní názor.
Takže, gratuluju, smekám, kláním se. ^^*
17 TesS* TesS* | Web | 29. října 2010 v 15:03 | Reagovat

moc hezky napsané. jen tak dál :)
18 meidn meidn | 29. října 2010 v 18:00 | Reagovat

super ale ten začátek bych skrátila ;-)
19 Terka Terka | 29. října 2010 v 18:10 | Reagovat

:-O Dokonalost!:)
20 Kuba Kuba | 29. října 2010 v 18:47 | Reagovat

Je fakt cítit, že to psala babka ;) Dokázala jsi to excelentně ;) Moc krásný příběh! :) Rozhodně pokračuj v podobných píbězích, zaujalo mě to! :) Na záver můžu jen říct - bravo, jsi jedička! Mě moc takový jednorázovky nezajímají, ale viděl jsem název, řekl jsem si, že to bude asi "jiný" a četlo se to fakt bezvadně. :)
21 Hansha Hansha | E-mail | 29. října 2010 v 22:19 | Reagovat

Napiš další díl.. jak to s ní nakonec dopadlo :-)
22 |Mrs||Ghastly| |Mrs||Ghastly| | Web | 30. října 2010 v 10:25 | Reagovat

Tohle je asi nejkrásnější jednodílný komix jaký jsem kdy četla :)♥ Nádherně vyprávěné, vážně ;D
Je to originální a určitě jsem pro abys v takových příbězích pokračovala :)
23 Silver Rose Silver Rose | Web | 30. října 2010 v 20:48 | Reagovat

Nerelies, ty píšeš (i fotíš) prostě dokonale. Nejdřív Tanečnice a teď tenhle úžasný příběh. Moc krásně se mi četl a zaujal mě..
Stoprocentně pokračuj, moc se mi tenhle příběh líbil.. ♥ ;-)  ;-)
24 hanichka hanichka | Web | 31. října 2010 v 0:49 | Reagovat

Jak můžeš říct, že je to jenom takovej relax! :) Třeba jsi to tak plánovala, ale člověka to nutí přemýšlet, soucítit s Adou, občas se pousmát připomínkám staré paní...je to kouzelný. A nejvíc na tom oceňuju, že by to fungovalo samo o sobě, i kdyby tam nebyly žádný simácký fotky. To se tak často nevidí. Prostě, tohle pro mě převyšuje cokoliv, co tu kdy bylo zvěřejněný. A děkuju za to, strašně se mi to líbí a přečtu si to znova. Jsi talent ;)
25 Jana Jana | 26. prosince 2010 v 13:37 | Reagovat

Překrásný čůánek, velmi se mi to líbílo. Musím jen souhlasit s lidma tady, četlo se to strašně dobře, fungovalo by to i bez obrázků a přemýšlela jse mpři čtení nad tím, kde chodí spát slunce a naprosto mě to "vtáhlo" do příběhu.
26 Jana Jana | 26. prosince 2010 v 13:38 | Reagovat

Jen tak dál. :-)
27 the-sims-2-team-2010 the-sims-2-team-2010 | Web | 30. prosince 2010 v 13:56 | Reagovat

Krása!
Junak nemám co dodat :-)
28 kiqule kiqule | Web | 14. ledna 2011 v 16:17 | Reagovat

Krása moc krásnééé... :D Nikdy by mně nenapadlo takhle napsat příběh jako ty xD nej příběh :-D
29 Denisa Denisa | Web | 25. ledna 2011 v 19:17 | Reagovat

Ahoj Tvůj blog je strašně hezký moc jse mi líbi a hlavně ty příběhy fakt nikdy jsem takoví blog ještě neviděla :-)
30 ..<*Smile*>.. ..<*Smile*>.. | E-mail | Web | Pátek v 14:39 | Reagovat

Moc povedené. Vážně, mocky se mi to líbí. Myslím, že máš fakt talent. Už jsem odtud četla hodně komixů a příběhů, ale žádnej podle mě nebyl tak promakanej a profesionální, jako ten tvůj ;-) Krása, je to boží!
31 LeLá LeLá | Za 10 sekund | Reagovat

Ta babča je úžasná...můžu si o ní pro sebe napsat povídku?

33 Nerelies Nerelies | Web | 6. února 2011 v 20:22 | Reagovat

[16]: Tak to děkuju, od tebe si toho vážím. A ten obrázek... upřímně, mně se taky moc nelíbí, ale už mě nenapadalo, jak bych ji jinak zabrala -_-"

[17]: Děkuju :-)

[18]: Díky :-) Možná, ono původně to ostatní mělo vypadat trochu jinak, takže jsem si se začátkem dávala záležet.

[19]: Oh, děkuju :D

[20]: Tak to jsem ráda, že jsem se do ní dokázala vžít a je mi ctí, že tě moje jednorázovka dokázala zaujmout a líbila se ti. Děkuju :-)

[21]: Kus pointy toho příběhu je právě i ten otevřený konec. Takhle si aspoň může každý představit, co se s ní stalo ;-)

[22]: Ježkovy voči, tak to děkuju, těší mě, že se ti to tolik líbilo :-)

[23]: Děkuji :-) Zvlášť mě těší pochvala fotek, protože u nich vždycky rostu. Zase se o něco pokusím :-)

[24]: Tak... :D Jsem ráda, že jsem dokázala rozvířit takovou paletu citů :-) U tvého komentáře mi docházejí slova, takže zase jen poděkuju a budu si ho moct vážit :-)

[25]: Když lidé přiznají, že je to dokázalo vtáhnout do příběhu, dělají mi tím obrovskou radost, protože ne vždy se autorovi vede. Děkuju :-)

[27]: Díky :-)

[28]: Třeba napadlo ;-) Ale mně většinou lidi říkají, že přemýšlím nad věcmi, které by je nenapadly. A mě zase nenapadají ty, nad kterými přemýšlí oni. Tak nevím, jestli to brát jako výhodu :D Děkuju :-)

[29]: Tak MY jsme rádi, že se ti líbí, protože přece jen je to práce celého našeho týmu, a děkujeme :-)

[30]: Tak to jsi mi vyrazila dech, děkuju moc :-)

[31]: Páni, to se ti tak líbila? Klidně napiš, babča by byla ráda a mně udělá radost to, že jsem někoho tak zaujala svoji vlastní vymyšlenou postavou :-)

34 Karolína Karolína | Web | 27. března 2011 v 16:00 | Reagovat

krásnej pribeh.kdyz jsem to cetla pripadala jsem si jako ze mi to vážně někdo vypráví.moc hezky napsany.

35 Vochomůůrka* Vochomůůrka* | Web | 12. dubna 2011 v 21:12 | Reagovat

ta babča má fakt dobrý kecy, zasmála jsem se. Je to fakt nádherný, tenhleten příběh. Já mam podobnou babču. Taky má takovýhle bláznivý kecy, ale ráda posloucham ty její příběhy... má dokonalou fantazii.. i když tolik nebudí odpod jako tahle tvoje.. ne, že by se mi hnusila.. ale je kapku odtažitá :-D
Příběh o babče je fakt oroginální. Určitě napiš další, ale jistě nějaký jiný. Pokračování tohoto příběhu by zkazilo celou tuhle atmosféru "Napjatost" 8-)  :D
Zkrátka a dobře, máš nádherné příběhy = určitě napiš další (nějaký jiný, stejně originální jako tenhle..!) ;-)  :D

36 winter winter | Web | 5. července 2011 v 13:09 | Reagovat

Nádherný příběh... :-)

37 Bajuu Bajuu | E-mail | 6. července 2011 v 20:16 | Reagovat

No opravdu uplně užasnéj jednodílnej komix opravdu moc povedený :) a taky úžasný fotky :) doufám že ti nebude vadit když si tu 8 stáhnu jako tapetu :) je fakt krásná :) a neboj nikde jinde ji používat nebudu :)

38 Verr Verr | 6. srpna 2011 v 18:04 | Reagovat

Krásné, krásné, krásné :) :) :)

39 Verka Verka | Web | 22. srpna 2011 v 23:25 | Reagovat

Nádherný príbeh nemám slov, úplne ma očaril. :-) Len tak ďalej!

40 keri keri | Web | 7. ledna 2012 v 21:09 | Reagovat

krásný, úplně nádherný příběh :) řekla bych, že většina z nás má nebo měla svůj vlastní svět, kam jsme se uchylovali, když nám bylo nejhůř :) krásně se to četlo a je to opravdu takové oddychové příjemné :)

41 Van Van | 28. března 2012 v 20:34 | Reagovat

Krásný :) máš vždycky tak nádherný příběhy :) a můžu se tě zeptat,jaký díly máš? ty šaty v Boj o lásku jsou krásný,z jakýho jsou dílu? :-D promin že se tak ptam....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama